W poniedziałek, 3 września 2018 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w naszej nowo utworzonej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokołowie Podlaskim. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział m.in. burmistrz Bogusław Karakula, jego zastępca Krzysztof Dąbrowski, dyrektor SP Nr 3 Jerzy Ostromecki, kadra  pedagogiczna Szkoły i oczywiście uczniowie z rodzicami.

– Dzieci z Sokołowa Podlaskiego i okolic będą mogły teraz korzystać z dobra kultury, jakim jest muzyka. Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, czyni świat piękniejszym, czyni nas lepszymi. Nasi uczniowie już niebawem zaczną kształcić się muzycznie – mówiła dyrektor Szkoły Muzycznej w Sokołowie Podlaskim Aneta Mroczek. Podkreśliła, że placówka powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu i determinacji burmistrza Bogusława Karakuli.

Gdy 2 lata temu powstał pomysł utworzenia w Sokołowie Podlaskim szkoły muzycznej, to nawet ci, którzy od dawna o niej myśleli nie do końca byli przekonani, że uda nam się to zrobić – zaznaczył burmistrz.

– Sprawa wcale nie była prosta, wymagała uzyskania wielu zgód, ale jak widać – udało się. Dziś możemy rozpocząć rok szkolny w Szkole Muzycznej I Stopnia. Z tej okazji chciałbym życzyć wszystkim uczniom efektywnej edukacji i tego, by zostali porządnymi muzykami, a pedagogom – dumy z wychowanków – dodał Bogusław Karakula.

Do czterech klas pierwszych zostało przyjętych 58 uczniów, którzy kształcić się będą w cyklu 4- i 6-letnim.

Będzie to bez wątpienia szczególny, historyczny rok dla całej społeczności szkolnej!