W środę 19 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Szkoła – Miastu”, który wpisuje się w obchody 600-lecia Miasta Sokołów Podlaski. Dla społeczności naszej Szkoły było to niezwykle ważne wydarzenie, gdzie wspólnie z przybyłymi gośćmi, mogliśmy podsumować zdobycze edukacyjne i artystyczne naszych Uczniów. Swoją obecnością nasz koncert uświetnili m.in. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Pani Iwona Kublik, która objęła patronatem to wydarzenie oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, która stale wspiera działania naszej Szkoły.

Podczas uroczystości, pożegnaliśmy dziewiętnaścioro Absolwentów, którzy z końcem roku szkolnego opuścili mury naszej Szkoły. Był to bardzo emocjonujący moment podsumowania wielu lat nauki, a Pani Dyrektor wraz z Panią Burmistrz skierowały do nich słowo uznania, następnie wręczyły im listy gratulacyjne oraz pamiątkowe tablo. W imieniu Absolwentów, podziękowania dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych skierowała Olga Moczulska. Głos zabrali również przedstawiciel grona rodziców Absolwentów Pani Elżbieta Markowicz – Wcisłak oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Magdalena Rusiniak.

Po pożegnaniu najstarszych uczniów, miejsce na scenie zajęła grupa najmłodszych – pierwszaków, którzy zaprezentowali układ rytmiczny do dwóch utworów: poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” autorstwa naszego patrona – Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego oraz Marsza Radetzky’ego Johanna Straussa. Występ maluchów zachwycił publikę.

Kolejnym punktem programu była „Galeria Laureatów”, w czasie której przedstawiliśmy publiczności Uczniów, którzy w podsumowywanym roku szkolnym zdobywali osiągnięcia na konkursach pozaszkolnych. Naszym podopiecznym udało się zdobyć imponującą liczbę laurów: 11 wyróżnień oraz 15 miejsc na podium. 

W części artystycznej, wysłuchaliśmy wielu wspaniałych utworów w wykonaniu naszych Uczniów. Na finał koncertu otrzymaliśmy niespodziankę w postaci występu zespołu nauczycieli, do których dołączył uczeń Maciej Gołoś – w ramach nagrody za najwyższą średnią w szkole – 6.0. Występ został przyjęty z dużym entuzjazjem oraz na prośbę samej Pani Janiny Orzełowskiej, widownia otrzymała bis.

W czasie występów, mogliśmy usłyszeć wyjątkowe brzmienie pełnego koncertowego fortepianu marki SHIGERU KAWAI, model SK-EX, który otrzymaliśmy na czas koncertu dzięki uprzejmości firmy KAWAI Europe GmbH oddział w Polsce. W związku z tym, szczególne podziękowania kierujemy do naszego kolegi, współpracownika, nauczyciela fortepianu w naszej Szkole – Pana Mariusza Adamczaka, dyrektora oddziału marki KAWAI w Polsce.

K. Stalewski
Foto: M. Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl