W dniu 10 lutego 2019 r. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia wybrali się na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie. 

W niedzielne popołudnie w Sali Koncertowej FN nasi Uczniowie wysłuchali  koncertu dedykowanego dzieciom w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrygenturą Pawła Kapuły. Tytuł koncertu brzmiał „Na dobry humor. Muzyka opowiada o nastrojach”. Koncert niezwykle ciekawie prowadziła Pani Adrianna Furmanik-Celejewska. Bardzo różne nastroje towarzyszyły nam podczas koncertu, od melancholijnych, aż po wzburzone. Oczywiście muzyka wprawiła wszystkich młodych melomanów we wspaniały nastrój!

Do Filharmonii dzieci zabrały ze sobą wcześniej przygotowane rysunki, przedstawiające jak wyobrażają sobie muzykę, która jest w dobrym humorze. Dzięki temu mogliśmy na zakończenie obejrzeć ich wystawę.

Przed koncertem w Filharmonii zdążyliśmy przespacerować się do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i zwiedzić go w niewielkiej chociaż części.

W drodze powrotnej zorganizowaliśmy spontanicznie mini konkurs dla dzieci. Okazało się, że nasi Uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami i wiele cennych wiadomości muzycznych pozostało w ich pamięci.


Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl