W dniu 6 listopada 2022 r. nasi Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Filharmonii Narodowej w Warszawie, aby wysłuchać popołudniowego koncertu pt. BAJKOWE ZAGADKI – w plecaku FeNka… sekretne pudełko. 

Koncert odbył się w Sali Koncertowej FN, na którym był zaprezentowany przeplatający się repertuar muzyki poważnej z dziecięcą. Wszystkie utwory były wykonane w wspaniałych aranżacjach przez kwartet smyczkowy oraz chór męski. Koncert przyjął się z wielką aprobatą, ponieważ widownia oprócz słuchania mogła również czynnie uczestniczyć w przedstawieniu. Wraz z kwartetem smyczkowym, grając na kastanietach, wykonali Arię Carmen Georgesa Bizeta, natomiast z chórem zaśpiewali dziecięcy kanon pt. Panie Janie.

Prowadzenie: Agata Kawełczyk-Starosta

Noesis String Quartet w składzie: 

Dominika Sznajder-Janczewska – skrzypce

Paulina Wiecha – skrzypce

Magdalena Agatowicz – altówka

Jakub Lemański – wiokonczela

The Singing Heads – chór męski

Mariusz Lewy – dyrygent

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl