21 października 2022 r. celebrowaliśmy Święto Szkoły. Zgromadzonych gości przywitał Chór Szkoły Muzycznej, który pod kierownictwem Pani Dyrektor Anety Mroczek, przygotował na tę okazję utwór pod tytułem “Świat to wielka tajemnica”.

Głównymi bohaterami wydarzenia byli Uczniowie klas pierwszych, którzy tego dnia złożyli przed sztandarem uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej Szkoły. Młodych adeptów, dodając im otuchy, odwiedził “osobiście” patron naszej szkoły – Michał Kleofas Książe Ogiński.

Spotkanie było ponadto okazją do złożenia z okazji minionego Dnia Edukacji Narodowej podziękowań Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Życzenia popłynęły od Uczniów oraz Rady Rodziców, w imieniu której głos zabrała Pani Magdalena Rusiniak.

Podczas obchodów, odbyło się również wręczenie Nagród Dyrektora. Wyróżnionym Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły składamy wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych.

Po części oficjalnej obchodów, przystąpiliśmy do części artystycznej. Był to wyjątkowy koncert, ponieważ został przygotowany w formie “mistrz i uczeń”. Nasi nauczyciele zaprezentowali się wraz ze swoimi podopiecznymi w zespołach instrumentalnych. Wszystkie występy zostały przyjęte bardzo pozytywnie, o czym świadczyły gromkie brawa oraz liczne uśmiechy wśród słuchaczy.

Końcowym punktem naszego święta była wspólna integracja przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali koncertowej, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli się bliżej poznać, wymienić swoimi spostrzeżeniami oraz miło spędzić czas.

Fot. M. Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl