Dnia 30 stycznia b.r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim odbyły się dwa Koncerty Świąteczno – Noworoczne.

O godzinie 16:00 Uczniowie Szkoły Muzycznej wystąpili dla szczególnych dla nich gości- zaprosili bowiem swoich dziadków i  babcie, aby bukietami pełnymi muzycznych uniesień podziękować im za wszystkie wspólne spędzone chwile i za to, że pocieszają, motywują i rozumieją wtedy, kiedy rodzice nie potrafią zrozumieć. Babcie i dziadkowie nie kryli emocji, patrząc na swoich koncertujących wnuków.

Na drugim z Koncertów Szkoła Muzyczna gościła delegację z Urzędu Miasta Sokołowa Podlaskiego na czele z Burmistrzem Miasta- Panem Bogusławem Karakulą, delegacje z miast partnerskich: Burmistrza Miasta Jekabpils (Łotwa) Pana Aivarsa Kraps z delegacją, Sekretarza Rady Miasta Dubno (Ukraina) Pana Wiktora Niedawszkowskowa z delegacją, Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny Pana Wiesława Janiszewskiego z delegacją,  Wójta Gminy Sokołów Podlaski- Pana Janusza Kur, a także dyrektorów sokołowskich szkół, placówek miejskich i kulturalno- oświatowych.

Kolędą „Dzisiaj w Betlejem”– pierwotnie radosną pieśnią noworoczną, Chór Szkoły Muzycznej pod dyrygenturą Pani Anety Mroczek wprowadził przybyłych gości w świąteczny nastrój. Następnie Pani Dyrektor przywitała zebranych, jednocześnie życząc wszystkim zgromadzonym mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil w Nowym 2020 Roku. Na scenie zaprezentowali się wybrani Uczniowie klas fortepianu, akordeonu, gitary, skrzypiec, trąbki, fletu oraz klarnetu. Program muzyczny przepełniły nie tylko radosne, ale także skłaniające do refleksji kompozycje. To wszystko w niezwykle wzruszających, dziecięcych interpretacjach. Do występujących Solistów i Chórzystów po raz pierwszy w historii Szkoły dołączył Zespół Instrumentalny pod kierunkiem Pana Jarosława Wójcika, który na początku obecnego roku szkolnego rozpoczął swoją działalność. Zespół jako ostatni wykonawca, zaprezentował dwa utwory : „White Christmas” (Bing Crosby) – śpiew Anastazja Żołnierzak (Uczennica klasy fortepianu Pani Olesyi Haiduk) oraz kolędę  „Gore gwiazda Jezusowi” z towarzyszeniem Chóru Szkoły. Dla Zespołu Instrumentalnego był to pierwszy występ na scenie. Gromkie brawa od publiczności potwierdziły, że był to udany debiut.

Na zakończenie drugiego Koncertu głos zabrał Burmistrz Miasta – Pan Bogusław Karakula, który dziękując za zaproszenie złożył na ręce Pani Dyrektor gratulacje za pracę w drugim roku istnienie sokołowskiej Szkoły Muzycznej.

Koncerty poprowadzili Nauczyciele Szkoły: Pani Katarzyna Grodzicka- Nauczyciel klasy fletu oraz Pan Jarosław Wójcik- Nauczyciel klasy trąbki oraz Zespołu Instrumentalnego. Pomiędzy występami Uczniów, prowadzący przybliżyli gościom historię Szkoły.

Koncerty, na których wykonawcami są dzieci, zawsze skłaniają do wzruszeń, jednak tym razem przepełniły widownię dreszczem ekscytacji. Prośby o bis i owacje na stojąco uczyniły ten Koncert doskonałym sposobem na rozpoczęcie nowego roku. Życzymy, aby spełniły się noworoczne życzenia- te łatwe i te trudne do spełnienia.

Katarzyna Grodzicka

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl