27 września 2022r. w Bibliotece Miejskiej odbyła się uroczystość z okazji 80. rocznicy likwidacji getta w Sokołowie Podlaskim. Oprawę muzyczną zapewnili Uczniowie naszej Szkoły.

P.o. dyrektora MBP Pani Bogumiła Korbuszewska, po słowach wstępu, poprosiła przybyłych gości o uczczenie minutą ciszy tych dramatycznych wydarzeń. Kolejnym punktem programu był referat „Historia getta w Sokołowie Podlaskim” wygłoszony przez Grzegorza Gawrysiaka. Uczestnicy spotkania mieli także okazję obejrzeć prezentację fotograficzną miejsc związanych z dziedzictwem materialnym i historią sokołowskich Żydów, przedstawioną przez Piotra Rybaka. Relacje świadków likwidacji getta odczytali: Katarzyna Środa, Paweł Kryszczuk i Bartłomiej Skibniewski. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim: Malina Malinowska, Małgorzata Pyrzanowska, Marta Dąbrowska, Michał Wcisłak, Aleksander Szczepanik. Na koniec zebrani mogli obejrzeć wystawę dotyczącą sokołowskich Żydów.

MBP

Fot. MBP

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl