W niedzielę 17 marca Uczniowie Szkoły Muzycznej cyklu 4-letniego oraz uczniowie Ogniska Muzycznego SOK pod opieką nauczycieli wybrali się do Warszawy, by zwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina, a także uczestniczyć w koncercie: Piotr Moss – Cyrk Giuseppe Muzyka opowiada… o cyrku z cyklu „Popołudniowe koncerty dla dzieci” w Filharmonii Narodowej.

Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina była okazją do bliższego poznania wielkiego polskiego kompozytora. Instytucja ta sprawuje pieczę nad największą na świecie, bogatą kolekcją chopinianów – pamiątek związanych z jego życiem i twórczością. Muzeum zaskoczyło uczestników wycieczki nowoczesnym przekazem treści. W niezwykle ciekawy sposób, poprzez szereg multimediów, młodzi muzycy mogli poznać się bliżej z Fryderykiem Chopinem.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w koncercie dedykowanym dzieciom i młodzieży w Filharmonii Narodowej. Młoda Narodowa – orkiestra złożona z muzyków Filharmonii Narodowej i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod batutą Pawła Kapały oraz aktor Maciej Makowski, zaprezentowali utwór współczesnego kompozytora Piotra Mossa  „Cyrk Giuseppe”. Koncert z udziałem samego twórcy muzycznego dzieła był ukoronowaniem jego 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy artystycznej.

Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Filharmonii Narodowej, ale z pewnością nie ostatnia!

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl