A co u nas słychać w niedzielę? 

Same miłe rzeczy! 

Dziś wybraliśmy się z grupą naszych Uczniów do Filharmonii Narodowej, by wysłuchać koncertu z cyklu „Poranne i Popołudniowe Koncerty dla Dzieci” pt.: ENE DUE RABE – W albumie FeNka… kartka ze śpiewnika. 

W programie dzisiejszego koncertu znalazło się wiele znanych dzieciom piosenek w ciekawych, nowych aranżacjach, m.in. Suita piosenek dziecięcych Rafała Kłoczko, Rymy dziecięce op. 49 nr 7 i 10 Karola Szymanowskiego, a także kilka opracowań na podstawie utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta. 

Wykonawcami koncertu byli wspaniali artyści, jednak na szczególną uwagę i uznanie zasługuje z pewnością Dziecięcy Chór Artos im. Władysława Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (dyrygent Danuta Chmurska). 

Pozdrawiamy i przypominamy o trwającej rekrutacji na kolejny rok szkolny 2024/2025!

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl