29 października o godz. 15 w Sali Koncertowej odbył się Salonik Ogińskiego. Jest to cykl muzycznych spotkań, gdzie przy filiżance kawy lub herbaty można posłuchać wspaniałej muzyki w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli naszej Szkoły. Wydarzenie to wpisywało się również w kalendarz obchodów Jubileuszu 5-lecia Szkoły.

Koncert prowadziła sama Pani Dyrektor Aneta Mroczek, która pomiędzy występami przybliżała zgromadzonym historię naszego patrona – Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Gościnnie wystąpił jeden z naszych absolwentów – Michał Sadłowski. Opowiedział on także w kilku słowach, czym była dla niego edukacja w szkole muzycznej i co zawdzięcza tej artystycznej przygodzie.

Słuchacze wypełnili salę po brzegi, co było wyraźnym dowodem na to, że sokołowska społeczność potrzebowała takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, spotkanie zostało okraszone krótkim wystąpieniem Pana Krzysztofa Dąbrowskiego, zastępcy burmistrza, który swoimi słowami również wyraził aprobatę takim inicjatywom.

Zapraszamy na kolejne Saloniki oraz inne wydarzenia naszej Szkoły.

Kacper Stalewski
fot. Maciej Tomaszewski