3 października, o godz. 19:00 w Sali Koncertowej naszej Szkoły Muzycznej odbył się recital fortepianowy, którego dźwięki poruszyły serca wszystkich obecnych. Franciszek Kalus zagrał z taką pasją i wirtuozerią, że trudno to opisać słowami. Każda nuta była jak czarodziejski dotyk, przenoszący nas w inny świat.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała arcyciekawego programu w wykonaniu niezwykle utalentowanego młodego pianisty, na który składały się utwory Fryderyka Franciszka Chopina:

1. Scherzo h-moll op. 20

2. Etiuda C-dur op. 10 nr 1

3. Etiuda C-moll op. 25 nr 12

4. Walc As-dur op. 34 nr 1

5. Nokturn G-dur op. 37 nr 2

6. Ballada f-moll op. 52

7. Polonez As-dur op. 53

Bardzo dziękujemy nauczycielowi Panu Mariuszowi Adamczakowi oraz Fundacji Second Life Foundation za zorganizowanie koncertu.

Franciszek Kalus naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 13 pod kierunkiem Mariusza Adamczaka. W grudniu 2020 został uczniem szkoły muzycznej w Wyszkowie kontynuując naukę w klasie Mariusza Adamczaka. Swoje umiejętności kształcił również na konsultacjach z takimi pianistami i profesorami jak Michał Dziad (Akademia Muzyczna w Krakowie) i Luca Toncian (Uniwersytet Muzyczny w Cluj-Napoka, Rumunia)

Najważniejsze jest to, że to wydarzenie miało nie tylko wymiar artystyczny, ale także społeczny. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na zakup nowego fortepianu dla naszych utalentowanych uczniów. To wspólna inicjatywa, której celem jest wsparcie przyszłych artystów.

Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i obecność. Będziemy Was informować o postępach w realizacji naszego celu!

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl