W dniu 27 lutego 2020 r. Uczniowie naszej szkoły z klasy fortepianu wraz z Panią Mają Rumocką -Nauczycielem gry na fortepianie, wzięli udział w wykładzie oraz koncercie fortepianowym w Sokołowskim Ośrodku Kultury dla słuchaczy Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. “Pisane kobiecą ręką. Kompozytorki polskie doby romantyzmu”.

Pani prof. Joanna Maklakiewicz przybliżyła życiorysy trzech wybitnych kompozytorek: Marii Szymanowskiej, Tekli Bądarzewskiej i Irenie Wieniawskiej. Pianistka wykonując utwory tych polskich kompozytorek, opowiadała również o ich twórczości.

Bardzo dziękujemy Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Poniżej link do wydarzenia SOK:

http://sokolowskakultura.pl/sutw-pisane-kobieca-reka/

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl