17 czerwca br. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert  w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli szkoły muzycznej, który był podsumowaniem pierwszego roku istnienia szkoły.  Dostarczył on wszystkim słuchaczom niezwykłych i wzniosłych przeżyć – od zachwytu do niekłamanego podziwu. Ogromne emocje towarzyszyły też wykonawcom, choć nie dali tego po sobie poznać.

Wstępem do koncertu był krótki film przypominający początki szkoły. Później uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Występowali solo i w duetach. Na scenie pojawiło się również trio, a na zakończenie pierwszej części zagrał kwartet. Można było podziwiać młodych pianistów, flecistów, akordeonistów, gitarzystów, trębaczy czy skrzypków. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dla wielu z nich minął właśnie pierwszy rok nauki w szkole muzycznej.

To jednak nie koniec wrażeń i niezwykłych doznań. Występ nauczycieli, choć wydawało się to niemożliwe, podniósł emocje słuchaczy na wyższy poziom.

Ten koncert dowiódł, że decyzja o powstaniu Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście była najlepszą z możliwych. Młodym ludziom stworzono szansę na wszechstronny rozwój, na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień. Nauczyciele, dzieląc się z nimi wiedzą, przekazali im też swoją pasję i miłość do muzyki. I było to słychać w każdym dźwięku, w każdej zagranej nucie.                                                                                                                                                                             Małgorzata Turemka

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl