W środę 21 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Szkoła – Miastu”. Dla społeczności Szkoły Muzycznej było to niezwykle ważne wydarzenie, gdzie wspólnie z przybyłymi gośćmi, mogliśmy podsumować zdobycze edukacyjne i artystyczne naszych Uczniów.

Podczas uroczystości, pożegnaliśmy dziesięcioro Uczniów, którzy z końcem roku szkolnego opuścili mury naszej Szkoły. Był to bardzo emocjonujący moment podsumowania czterech lat nauki. Pani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem skierowali do absolwentów słowo uznania, następnie wręczyli im listy gratulacyjne oraz pamiątkowe tablo. W imieniu absolwentów, podziękowania dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych skierowała Anastazja Żołnierzak. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców.

Jednym z elementów wydarzenia była „Galeria Laureatów”. Przedstawiliśmy publiczności Uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym zdobywali osiągnięcia na konkursach pozaszkolnych. 

Na scenę zostali zaproszeni wszyscy Uczniowie naszej Szkoły. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom małą niespodziankę – wizerunek naszego patrona, Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. 

Na specjalne wyróżnienie spośród naszych dzieci zasłużyła trójka rodzeństwa: Maria, Maciej i Mateusz Gołoś. Otrzymali nagrodę za najaktywniejszego uczestnika koncertów oraz zdobycie najwyższej liczby punktów w „Karcie Uczestnictwa w Koncertach w roku szkolnym 2022/2023”.

Odbyło się również uroczyste rozdanie nagród za Wewnątrzszkolny Konkurs Instrumentalny „Młody Solista”.

W części artystycznej, wysłuchaliśmy wielu wspaniałych utworów w wykonaniu naszych Uczniów. Swoim występem publikę zachwyciła również grupa rytmiczna, którą przygotowała P. Joanna Dawidziuk.

Całą imprezę zwieńczyła projekcja krótkiego filmu pożegnalnego, gdzie zostały zawarte podziękowania od uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzenia dobrych i bezpiecznych wakacji.

K. Stalewski

Foto. M. Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl