22 czerwca odbył się koncert pod tytułem „SZKOŁA-MIASTU” w ramach „Dni Sokołowa 2022”.

Na Sali Widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystąpili Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia im. M.K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim:

🎵Chór pod dyrygenturą Pani Anety Mroczek,

🎵Grupa Rytmiczna przygotowana przez Panią Joannę Dawidziuk,

🎵Zespół Instrumentalny „Ogiński Band” pracujący pod kierunkiem Pana Jarosława Wójcika,

🎵Zespół Kameralny Nauczycieli, 🎵Duet Fletowy – Natalia Zielińska i Jagoda Bazylczuk,

🎵Soliści – Anastazja Żołnierzak (śpiew), Aleksander Szczepanik (trąbka), Maciej Wyszyński (skrzypce), Michał Sadłowski (fortepian) i Pan Kacper Stalewski (akordeon),

🎵Akompaniatorzy: Pani Alona Shyrnina, Pani Maja Rumocka, Pan Piotr Szczepanik.🔔

Niniejszy koncert był podsumowaniem czwartego roku istnienia szkoły. Uczniowie zaprezentowali nie tylko opanowanie elementów gry na instrumencie, ale również muzyczne umiejętności współpracy jako członkowie m.in. Chóru czy też Zespołu Instrumentalnego „Ogiński Band”.

Wykonywane utwory charakteryzowało duże zróżnicowanie stylistyczne – nie zabrakło muzyki filmowej, salonowej czy rockowej.🔔 Rok szkolny 2021/2022 był wyjątkowym rokiem z uwagi na fakt opuszczenia murów przez pierwszych absolwentów szkoły. Podczas koncertu Pani Dyrektor Aneta Mroczek wręczyła Listy Gratulacyjne Uczniom, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do grona pierwszych w historii absolwentów Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokołowie Podlaskim. Zaproszonym na scenę Uczniom towarzyszyły ogromne emocje, wielu z nich nie kryło wzruszenia. 🔔 Słowa wdzięczności popłynęły również od absolwentów do Pani Dyrektor Anety Mroczek – w imieniu absolwentów głos zabrał Wojciech Rusiniak, uczeń klasy trąbki. Przedstawiciel Rady Rodziców złożył podziękowania za miniony rok szkolny także Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym.

🔔 Koncert zakończył się występem Zespołu Kameralnego Nauczycieli, którzy wykonali rockową balladę „Bohemian Rhapsody” brytyjskiego zespołu Queen.

💐 Składamy serdeczne podziękowania Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury za organizację tego wydarzenia, za gościnność i życzliwe przyjęcie.💐 Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu, który przyciągnął szerokie grono sympatyków muzyki. Cieszy nas fakt, że słuchacze zgodnie podkreślają wysoką wartość artystyczną i emocjonalną wystąpień naszych podopiecznych. Niech więc obecna w muzyce harmonia służy MIASTU!

Fotorelacja dzięki uprzejmości (oraz autorstwa!) Pana Jacka Jackowskiego – dziękujemy!

KG

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl