WTOREK 24 stycznia 2023 r.

Tego dnia na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyły się dwa koncerty pod tytułem „Karnawał z Muzyczną” w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli naszej Szkoły.

Koncerty rozpoczęły się filmem animowanym w formie krótkiego trailera (zwiastuna), dzięki któremu widzowie, czyli uczniowie sokołowskich szkół podstawowych, przenieśli się w świat wyobraźni. W ten sposób rozpoczął się karnawałowy lot po świecie samolotem pasażerskim o nazwie „Ogiński”.

Załoga samolotu zabrała zgromadzonych gości w fascynującą i jednocześnie pełną licznych ciekawostek podróż. Odbiorcy mieli okazję nie tylko do obcowania z wyjątkową sztuką jaką jest muzyka, ale również do zapoznania się ze zwyczajami karnawałowymi w różnych zakątkach świata. Widzowie zwiedzili Węgry, Francję, Walię, Włochy, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oraz Brazylię, aby finalnie wylądować w Polsce i tu zakończyć „Karnawał z Muzyczną”.

Spotkania miały charakter widowiskowy a zarazem edukacyjny. Występy młodych artystów przeplatane były zabawami wokalno-ruchowymi, całość zaś dopełniała narracja załogi samolotu „Ogiński” prowadzona równolegle między występami, jak i podczas prezentowanych wizualizacji.

„Karnawał z Muzyczną” to interesujące aranżacje muzyczne zespolone z technologiami multimedialnymi i działaniami artystyczno-animatorskimi. Warto dodać, że wydarzenie to zrzeszyło około 700 młodych widzów, którzy niezwykle aktywnie uczestniczyli w koncertach.

Kto wie, może ekskluzywne linie lotnicze „Ogiński” zorganizują kolejny lot?

Foto. M. Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl