W dniach 11 i 31 stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się 4 koncerty pod tytułem „Karnawał z Muzyczną”. Była to już druga odsłona, zapoczątkowanej w ubiegłym roku, serii widowiskowych koncertów skierowanych do dzieci i młodzieży z sokołowskich oraz okolicznych szkół i przedszkoli.

Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest łączna liczba słuchaczy – 1030!

Podobnie jak w poprzednim roku, załoga samolotu „Ogiński” – czyli nasi nauczyciele oraz uczniowie, zabrali swoich „pasażerów” – słuchaczy w rejs po muzycznym świecie. Tegorocznymi „destynacjami” były poszczególne instrumenty, na których można uczyć się w naszej szkole. Przygotowaliśmy dla naszych widzów krótkie filmy z opisem oraz grafikami, które przybliżyły budowę oraz cechy instrumentów. Każdy taki blok był zwieńczony występem muzycznym.

Po części „edukacyjnej” na słuchaczy czekał interaktywny quiz, dzięki któremu dzieci mogły podsumować i sprawdzić wiedzę pozyskaną podczas muzycznej podróży. Przygotowaliśmy również atrakcje ruchowe i taneczne dla naszych gości.

„Karnawał z Muzyczną” spotkał się ponownie z bardzo pozytywnym odbiorem. Naszym koncertom towarzyszyło dużo uśmiechu, ekscytacji oraz radości z poznawania elementów muzycznego świata. Zapraszamy na kolejną edycję „Karnawału” w następnym roku!

K. Stalewski
Foto: M. Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl