Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Księcia Kleofasa Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim obchodziła swój pierwszy jubileusz. 5-lecie funkcjonowania Szkoły stało się znakomitym przyczynkiem do uroczystego celebrowania.

30 października o godz. 14:00 w Sali Sportowej Szkoły rozpoczęło się wielkie świętowanie.
Na początku w odpowiedni anturaż wprowadził gości występ Chóru Szkoły Muzycznej „Incendio”. Następnie, po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, odśpiewano wspólnie hymn państwowy. Prowadzący przywitali znamienitych gości, wśród których należy wymienić: włodarza miasta Sokołów Podlaski Pana Burmistrza Bogusława Karakulę, Zastępcę Burmistrza Pana Krzysztofa Dąbrowskiego, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Waldemara Hardeja, Pana Wójta gminy Sokołów Podlaski Janusza Kura, Panią Poseł na sejm Marię Koc oraz Pana Posła na sejm Marka Sawickiego.

Słowo do zgromadzonych wygłosiła Pani Dyrektor Aneta Mroczek. Swoje przemówienie ukoronowała wykonaniem ujmującego utworu na fortepianie. Odbiór widowni był niesamowity: gromkie brawa,
łzy wzruszenia oraz wiele szczerych uśmiechów.

Ważny punkt w scenariuszu obchodów mieli również uczniowie klas pierwszych, którzy uroczyście ślubowali oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły przez Panią Dyrektor. Odbyło się także rozdanie nagród laureatom Wewnątrzszkolnego Konkursu Plastycznego „Muzyczna ma już 5 lat”,
a wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni otrzymali z rąk Pani Anety Mroczek Nagrody Dyrektora.

Z ust wielu gości popłynęły liczne słowa uznania oraz serdeczne życzenia na dalsze lata pracy, co było swoistym dowodem na to jak szerokie jest grono przyjaciół i miłośników Szkoły Muzycznej
w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkie elementy oficjalnych obchodów przeplatane były wybitnymi występami uczniów oraz nauczycieli Szkoły. Największą furorę zrobiło brawurowe wykonanie przez Ogiński Band utworu „Mamma mia” z repertuaru zespołu ABBA. Nietuzinkowa choreografia, oszałamiające dźwięki oraz wystrzałowy układ taneczny idealnie podsumowały celebrę 5-lecia działalności Szkoły, w której nigdy nie brakowało pomysłowości oraz odwagi, by realizować najśmielsze marzenia i plany. Jako uroczyste zwieńczenie obchodów, jak zwykło się na urodzinach czynić, poczęstowano wszystkich gości wyśmienitym tortem.

Podsumowując, po przyswojeniu tych niepowtarzalnych emocji, zostaje jedynie zadać pytanie: skoro
na pierwszym jubileuszu było tak hucznie i podniośle, to czego należy spodziewać się za 5 lat? Jednego można być pewnym – „Muzyczna” zawsze wymyśli coś nieprawdopodobnego i ponownie udowodni,
że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Kacper Stalewski
fot. Maciej Tomaszewski

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl