Podczas sobotniego Dnia Otwartego Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim kadra pedagogiczna oraz cała społeczność szkolna zaprezentowała potencjalnym kandydatom szerokie spektrum możliwości nauczania.

Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Grodzicka, nauczyciel klasy fletu, która zaprosiła dzieci na krótką lekcję rytmiki. Piosenka ośmieliła dzieci i pobudziła do wspólnej rytmicznej zabawy. Następnie wszystkich przybyłych powitała dyrektor Aneta Mroczek, która przybliżyła historię szkoły i okoliczności jej powstania. Zaznajomiła dzieci i ich rodziców z ofertą edukacyjną oraz zachęcała do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Nie obyło się bez popisów artystycznych w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli. Najlepszą zachętą dla kandydatów było pokazanie tego, czego nauczyli się Uczniowie poszczególnych klas przez okres 7 miesięcy. To właśnie ich postępy i umiejętności są najlepszą wizytówką Szkoły. Poza solowymi występami odbył się również pokaz rytmiczny Uczniów cyklu 6-letniego na sali gimnastycznej.

Na koniec pierwszej części spotkania w Sali Koncertowej gościnnie wystąpiła ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO w składzie: Pan Damian Szymczak – klarnet (przyszły nauczyciel Szkoły Muzycznej), Pan Piotr Tomala – akordeon, do których spontanicznie dołączyli nauczyciele: Pani Martyna Chojnacka – akordeon oraz Pan Jarosław Wójcik – trąbka.

Po wspaniałej muzycznej uczcie dla ducha, przyszli adepci wraz ze swoimi rodzicami mogli zobaczyć Szkołę oraz muzyczne sale lekcyjne. Kandydaci mieli możliwość spotkania i rozmowy z nauczycielami. Każdy mógł wziąć do ręki wybrany instrument lub zasiąść za fortepianem.

Warto wspomnieć, że termin składania wniosków o przyjęcie do Szkoły Muzycznej upływa już 30 kwietnia.

autorem zdjęć jest Pani Katarzyna Dybowska „Wieści Sokołowskie”

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl