Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji w środę 13 listopada o godz. 15:00 w Szkole Muzycznej odbył się uroczysty Apel dla Niepodległej przygotowany przez Uczniów obu Szkół mieszczących się w naszym budynku – sokołowskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. K. Księcia Ogińskiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. M. Kopernika.

Wydarzenie to rozpoczęło się przywitaniem przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. Z-ca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Pan Krzysztof Dąbrowski, a także dyrektorzy sokołowskich szkół i placówek oświatowych. Apel rozpoczął śpiew hymnu „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Chóru Szkoły Muzycznej. Następnie dyrektor PSP nr 3 Pani Katarzyna Sikorska wprowadziła Poczty Sztandarowe obu szkół, po czym wszyscy odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Uczniowie pokazali swoje talenty recytatorskie i muzyczne w licznych wierszach i pięknych polskich pieśniach patriotycznych. Przypomnieli dążenie narodu polskiego do odzyskania niepodległości.

Program artystyczny przygotowany przez Uczniów Szkoły Muzycznej oraz PSP nr 3 stał się wspaniałą lekcją patriotyzmu i poruszył serca zgromadzonych.

Szkołę Muzyczną reprezentował Chór Szkoły pod dyrygenturą Pani Anety Mroczek oraz instrumentaliści:

– Zuzanna Malinowska z II klasy fortepianu Pani Mai Rumockiej,

– Jagoda Bazylczuk z II klasy fletu Pani Katarzyny Grodzickiej,

– Małgorzata Pyrzanowska z I klasy skrzypiec Pana Tomasza Mirowskiego,

– Olga Moczulska, Wojciech Rusiniak, Maciej Kalinowski z II klasy trąbki wraz z Nauczycielem Panem Jarosławem Wójcikiem.

Na fortepianie akompaniowała Pani Olesya Haiduk – Nauczyciel klasy fortepianu.

Najnowsze wiadomości
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl