Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W celu realizacji zdalnego nauczania, uruchomiliśmy platformę G Suite dla szkół i uczelni.

G Suite to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom). Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom.

Dzięki G Suite od Google nauka nigdy się nie kończy!

Aplikacje Google G Suite umożliwiają efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami. Dzięki Hangouts Meet nauczyciele mają możliwość prowadzić interaktywne zajęcia online z wirtualnymi dyskusjami, które angażują uczniów, jak również dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami. 

Usługi podstawowe G Suite dla Szkół i Uczelni uruchomione w naszej szkole to:

W najbliższych dniach każdy z uczniów otrzyma dane dostępu do platformy G Suite. Do tego czasu prosimy o zapoznanie się z materiałami szkoleniowymi.

Dla usprawnienia nauczania w formie zajęć online zachęcamy do zainstalowania wybranych aplikacji platformy G Suite na swoich telefonach.

Szczególnie polecamy aplikacje: Google Classroom i Hangouts Meet.

W celu instalacji otwórz na telefonie aplikację Sklep Play Google Play.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego autorstwa François-Xavier Fabre [Domena publiczna]
© 2019 szkolaoginskiego.pl